Posted on

Život s kočkami, když jste imunokompromitováni

miliony Američanů, mají podmínky, které ohrožují imunitní systém, včetně cukrovky, selhání ledvin, HIV, autoimunitního onemocnění, transplantací orgánů a rakoviny. Imunitní systém imunokompromitovaného pacienta je oslaben buď onemocněním, nebo léky používanými k léčbě onemocnění. Výsledkem je, že tito jedinci mají sníženou schopnost bojovat proti oportunním infekcím, které by obvykle neovlivnily zdravého člověka.

Četné studie ukázaly, že zvířata mají výhodný dopad na lidské zdraví, mnoho lékařů nyní souhlasí s tím, že dodržováním jednoduchých typických smyslových pokynů mohou imunokompromitovaní klienti snížit nebezpečí infekce, aniž by museli poskytovat své členy domácnosti.

Možná rizika

Nemoci přenášené ze zvířat na člověka se nazývají zoonózy. Nejtypičtější nemocí, která může představovat riziko pro člověka, jsou střevní infekce vyvolané salmonellami a Campylobacter nebo Cryptospiridium bakteriemi, onemocněním škrábanců, která je spouštěna bakteriemi Bartonella, jakož i toxosplazmózou, což je spuštěno toxoplasma gondii parazit . Dvě plísňová onemocnění, dermatomykóza (také nazývaná červ) a sporotrichóza, jsou rovněž zoonotické a mohou také způsobit infekce kůže u lidí. Kočičí kousnutí a škrábance také představují nebezpečí infekce.

Jednoduchá opatření snižují nebezpečí infekce.

Udržujte kočky uvnitř

Udržování koček uvnitř vašeho domova minimalizuje nebezpečí, že chytí nemoc od ptáků, myší nebo jiných zvířat.

Procvičujte bezrizikovou potravinu a zabývají se veškerým kočičím jídlem

Umyjte všechny povrchy i nádobí, které se dotkly jídla. Nepočítejte žádný typ jiného jídla na stejném povrchu, dokud nebude důkladně vyčištěno. Po jednání s jídlem s kočičím jídlem si pračte ruce mýdlem a teplou vodou.

Údržba krabice na odpadky

Krabice na odpadky by měly být denně nashromážděny. Pokud je to možné, nechte tento úkol vykonávat někoho jiného. Pokud to není možnost, noste jednorázové rukavice a praní rukou mýdlem a teplou vodou poté. Bernadette Delamar, přeživší rakovina vaječníků, sdílí svůj dům se dvěma kočkami. “Já online sám,” říká Bernadette, “takže jsem musel vytvořit techniky, abych nabídl každodenní potřeby péče o kočičí, když jsem chodil s chemoterapií.” Bernadette měla skvělou kamarádskou zastavení, když týden vyčistil krabice vrhu. “Mezi návštěvami jsem si oblékla masku a gumové rukavice a také jsem nabral krabice,” říká.

Kousnutí i škrábance

Kousnutí koček představuje největší nebezpečí pro infekci i u zdravých jedinců. Mnoho koček domácího mazlíčka bude kousat pouze za extrémních okolností. Imunokompromitovaní klienti by se nikdy neměli pokusit rozbít kočičí boj nebo se zabývat zraněnou nebo vyděšenou kočkou.

Kočičí drápy by měly být udržovány oříznuty, aby se zabránilo poškrábání. Neodkládejte svou kočku. Kočky, které již nemají své drápy, se místo toho obrátí na kousání, pokud pociťují požadavek na ochranu sebe, a kousnutí představují mnohem větší nebezpečí lidského zdraví a wellness nebezpečí než škrábance. „Úřady pro lidské zdraví a wellness, jako je CDC, jakož i americké veřejné zdraví a wellness služby, se ani nezmiňují v jejich rozsáhlém souboru života s kamarády po transplantaci orgánů,“ uvádí Jennifer Conrad, kalifornský veterinář a také Tvůrce projektu PAW, jehož cílem je informovat veřejnost o nepříjemných a ochromujících dopadech deklarování a zrušit metodu chirurgického zákroku.

Kate Benjamin, tvůrce a vydavatelka Hauspanther, stejně jako přeživší z rakoviny prsu, sdílí svůj dům s jedenácti kočkami. “Jako pozůstalý rakovina prsu, který nyní trpí lymfedémem v mé nejlepší paži, tak jako ruka, jsem zjistil, že jsem hyper-vigilantní ohledně jakéhokoli typu škrábanců kočičí v ovlivněné oblasti,” říká. Vzhledem k tomu, že Imunitní systém Kate je ohrožen v důsledku lymfedému, představuje jakýkoli typ rány vpichu mnohem větší riziko infekce. “Jsem opatrný, abych udržel nehty koček oříznuté,” dodává Kate, “a pokud se dostanu poškrábanou, ujistím se, že ránu důkladně vyčistím a vyhledejte lékařskou péči, pokud existuje nějaký druh indikací infekce.”

Spolupracujte ve spolupráci s vaším veterinářem

Pravidelné veterinární zkoušky zaručí, že vaše kočičí je ve velkém zdraví. Elizabeth Colleran, DVM, kočičí veterinář a majitel dvou nemocnic pro kočičky, naznačuje, že imunokompromitovaní klienti zajišťují, že kočky jsou běžně kontrolovány na střevní parazity a v případě potřeby zacházejí, a také aby se zabránilo vnějším parazitům se spolehlivým preventivním produktem .

Dr. Colleran, sama, která přežila rakovinu, se domnívá, že nejdůležitějším poselstvím pro komunikaci s kočičími opatrovníky je to, že imunokompromizace neznamená, že poskytuje své vážené kočky. “Ne.null

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *