Posted on

Příčiny zamračených očí u rodinných mazlíčků

AddThis Sdílení Tlačítka na FacebookFaceBookfaceBookshare na Twittertwittertwittershare na pinterestpinterestpinterestshare to moreaddthismore8

O příznaku pozorované u psů i koček je vzhled zakalených očí. Psi a kočky trpí mnoha stejnými očními chorobami, jakou lidé dělají, včetně virových/bakteriálních infekcí, škrábanců/vředů rohovky, cizích těl v očích, glaukomu, katarakty a různých onemocnění středních a vnitřních očí a sítnic. Mnoho z těchto podmínek může v rámci vědecké prezentace způsobit vývoj zakalených očí.

Mezi další příznaky, které obvykle doprovázejí zakalené oči, patří červené, chmurné oči, které jsou citlivé na světlo nebo uzavřené, a také vývoj různých výbojů očí. Léčba zakalených očí bude záviset na určité diagnóze z úplného veterinárního oftalmického vyšetření. Protože mnoho z těchto očních podmínek může být akutní mimořádné události, je zásadní pro to, aby strážci zvířat pochopili, že jakýkoli domácí mazlíček s akutně závažnými nebo chronicky zakalenými očima musí veterinární lékař vidět co nejdříve pro nejlepší výsledek léčby.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *