Posted on

Uveďte dva peelingy břicha a také mi zavolejte ráno

AddThis Sharing ButtonsShare na FacebookFacebookFaceBookshare na Twittertwittertwittershare na pinterestpinterestshare to moreaddthismore11

Právě jsem se vrátil z 23. výroční klinické uspokojení Americké akademie bolesti bolesti, kde se lékaři bolesti z celé země spojí, aby se podělili o svou nejnovější výzkumnou studii, jak přesně eliminovat bolest. Bolest je opravdu nejtypičtějším důvodem, proč lidé vidí svého lékaře. Bolest může být známkou nějakého jiného stavu zdraví a wellness, jako je revmatoidní artritida nebo bolest, může dojít, když se zdá, že cokoli jiného je normální, jako bolest, která může pokračovat po „úspěšné“ zády. Když jste lékař bolesti, jako jsem já, máte tendenci vidět náročné problémy s bolestí. Mnoho druhů bolesti rychle zmizí. Možná otočíte kotník nebo vytáhnete nějaké svaly v zádech, když ho o víkendu přehánějí v zahradě. Považujete to na pár dní jednoduché a cítíte se stejně skvěle jako nový. Pro mnoho lidí se však zhoršuje bolest, a také se stává zdrojem nepřetržitého nepohodlí, frustrace a postižení.

Jedním z nejvíce frustrujících druhů chronické bolesti u pacientů i jejich lékařů je fibromyalgie. Fibromyalgie je rozsáhlá podmínka bolesti spojená s mnoha dalšími problémy, jako je únava, trávicí problémy a depresivní nálada. Neexistuje žádná pilulka, která by se mohla zbavit fibromyalgie a také nejlepší ošetření zahrnovala obtížnou práci – jako je cvičení a objevování dovedností pro správu bolesti. Naše centrum má aktivní výzkumnou studii fibromyalgie a léčebný program, zkoumající mnohem lepší metody diagnózy a také léčit tento normálně obtížný stav. Začátkem letošního roku měli naši pacienti další podporu, když se nový člen připojil k našemu léčebnému týmu-můj soft-potažený teriér, Wheatie.

Zkoumali jsme, zda mít Wheatie v čekacím prostoru změnilo porovnání bolesti a další míry úzkosti poté, co lidé s fibromyalgií trávili čas v rutinním čekacím prostoru nebo jejich čekací době s Wheatie. Zde je to, co jsme našli:

Čekací doba byla v průměru asi 15 minut.

Významné snižování bolesti došlo u 34 procent lidí po čase Wheatie a pouze 4 procenta lidí po rutinní čekárně.

Únava byla po Wheatie téměř o 20 procent nižší a po rutinní čekárně o 10 procent horší.

Úzkost i neštěstí byly každý nejméně 40 procent sníženy po Wheatie a také se nezměnily poté, co byly v rutinní čekárně.

Tato zkušenost naučila mnoho pacientů, aby se obrátili na svého vlastního domácího psa nebo kočička v domě, když se začaly vzplanout úroveň bolesti nebo jiné příznaky. Předpis „dávat dva břišní peelingy nebo škrábance uší“ tedy může být skutečně součástí praktické strategie snižování symptomů. Nezapomeňte – metody správy malebně fungují obecně nejlepší, když jsou integrovány dohromady. Takže pes mazlíček plus protahování a procházka psem budou mít s největší pravděpodobností mnohem lepší snižování stresu a také dopady na relierování bolesti než samotné mazlení psů.

Zdravotní a wellness výhody domácích zvířat

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *