Posted on

Psi i medvědi nemíchají

psi a také medvědi nemíchají

Naposledy aktualizováno 29. prosince 2017 úniky Puppy Zanechte komentář
Nová výzkumná studie zjistí, že psi mohou vyvolat útoky na medvěda

X

Psi i medvědi by se podle nové studie neměli mísit.

V titulcích byly v poslední době různé příběhy včetně útoků medvědů i psů. Právě dnes bylo hlášeno, že medvěd zabil psího psího v Bloomfieldu v Connecticutu. Začátkem tohoto měsíce poskytl hrdinský osmiletý pes svůj život, který chránil svého majitele před útokem medvěda v Minnesotě. Na Aljašce došlo k úzkému setkání s medvědem, který se zdálo, že byli spuštěni psi, kteří běží ztrátu. Četné příběhy o medvědech i psech tedy nemusí být náhoda. Existuje nová výzkumná studie, která naznačuje, že psi mohou skutečně vyvolat mnohem více útoků na medvěda.

Výzkum ukazuje, že psi se zdají být přispívajícím prvkem při útocích medvědů. V řadě incidentů psi prohráli a přitáhli medvěda svým majitelům. Když se vědci podívali na útoky černých medvědů, objevili celkem 92, z nichž 49 zahrnovalo psa. Při 49 událostech včetně psů byl psů zraněn polovinou času, stejně jako v 7 událostech Bear zabil psa. Výzkumná studie naznačuje, že psi mohou vyzvat medvědy, aby reagovali, jako by ohrožovali konkurenty. Medvěd může vidět svého věrného kamaráda jako svého věku starého soupeře vlka.

Pokud budete v zemi Bear, možná budete chtít přemýšlet o tom, jak udržet svůj pes na těsném vodítku. Výzkumná studie se objeví v jarním vydání Worldwide Bear News.

Foto: U. S. Fish a také Wildlife Service – severovýchodní region

Doporučené čtení:

Psí psův s názvem Pig

Pes s hlavou uvízl v nádobě zachráněné v Detroitu

Pes zastřelen majitelem objatou veterinářem, který ji zachránil

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *